Kuidas lisada nõusolekuid ehk tagada vastavus GDPR-ile?

Triinu Leppik

Last Update aasta tagasi

Täpsemat selgitust nõusolekute olemuse kohta saab lugeda siit.

Sõltuvalt organisatsioonisisestest vajadustest on võimalik lisada ettevõtte-spetsiifilise sisuga nõusolekuid. Nõusolekud näevad kandidaadi jaoks välja järgnevad:

Vajutades sinisele allajoonitud tekstile (nõusoleku pealkiri), avaneb uus aken nõusoleku sisu tekstiga.

Selleks, et lisada sinna loetelusse nõusolekuid juurde, tuleb toimetada järgnevalt:

1. Vajuta üleval menüüribal enda nime peale ning vali "Seaded"

2. Vali vasakust menüüst „Nõusolekud“ ja vajuta nupule LISA UUS NÕUSOLEK

3. Pane nõusolekule nimi. Nõusoleku nimi on unikaalne ning aitab neid teineteisest eristada (juhul, kui Sul on loodud mitu nõusolekut).

NB! Nõusoleku nime kuvatakse kandideerimise vormil, kustkaudu isikud konkursile kandideerivad – pane nõusolekule informatiivne ja arusaadav nimetus.

4. Lisa nõusolekule pealkiri ja sisu. Sisu lahtris on võimalik kõik nõusoleku detailid lahti kirjeldada.

5. Lisa kommentaar – selleks, et nõusolekut salvestada, tuleb sellele ka lisada kommentaar. 

Kommentaaride abil on võimalik nõusolekute versioone hallata, kirjeldada näiteks, milline info on lisatud/muudetud/kustutatud. Iga versiooni juures on olemas kommentaar, kuupäev ja aeg (millal see loodi või seda muudeti) ning kasutajanimi, kes seda tegi. Kommentaarid on organisatsioonisisesed, need ei ole kandidaadile nähtavad.

Recrur hoiustab süsteemis kõiki salvestatud versioone. VERSIOONIDE AJALUGU tekib nähtavale pärast seda, kui esimene versioon nõusolekust on loodud. 

6 a) Nõusolekute aktiivseks muutmine - kõiki nõusolekuid on võimalik märkida nupust aktiivseks/mitteaktiivseks. Kui "AKTIIVNE" nupp on roheline, siis on nõusolek aktiivne. Mitteaktiivsena näeb nupp välja hall.  

b) Nõusoleku kohustuslikkus - selleks, et muuta konkreetne nõusolek kandideerimisvormil kohustuslikuks, muuda aktiivseks (roheliseks) "KOHUSTUSLIK" nupp.  Kohustuslikkus tähendab siin seda, et kandidaadil on tööle kandideerides kohustuslik nõustuda selle konkreetse nõusolekuga. Kui kohustuslikkus on välja lülitatud, siis nõusoleku andmine on vabatahtlik ja kandidaat saab kandideerida ilma nõusolekut andmata.

c) Talendipangas hoidmise nõusolek - sellek, et küsida kandidaadilt nõusolekut tema andmete hoidmiseks talendipangas edasiste tööpakkumiste tegemiseks. Kui see nõusolek on sisse lülitatud siis enam seda välja lülitada ei saa! Talendipanga nõusolek peab olema eraldiseisev muudest nõusolekutest, kui kasutad mitmeid nõusolekuid. 

7. Vali nõusoleku keel. Nõusoleku loomisel tuleb määrata, millises keeles seda luuakse. Selleks tuleb „Vali keel“ rippmenüüst valida sobiv keel – see saab ka konkreetse nõusoleku puhul esmalt vaikimisi keeleks. Hiljem on võimalik nõusolekule lisada ka teistes keeltes tekste ning määrata mõni muu keel vaikimisi väärtuseks. 

8. Lisa uus keel

Nõusoleku tekste on võimalik luua eesti, inglise, soome, läti, leedu ja vene keeles.

a. See, millises keeles nõusolekut näidatakse Recrur kandideerimisvormil, sõltub sellest, mis keeles on loodud kandideerimisvorm. Näiteks: Kui määrad kandideerimisvormi keeleks inglise keele, siis näidatakse kandideerimisvormil automaatselt just ingliskeelset nõusolekut.

b. Juhul, kui sellises keeles nõusolekut pole loodud (nt eelmise näite puhul inglise keelset nõusoleku teksti ei eksisteeri), siis kuvatakse kandideerimisvormil vaikimisi keeles nõusoleku versiooni. 

9. Määra kliendi-spetsiifiline nõusolek

Juhul, kui värbad erinevate erinevate ettevõtete jaoks, kellel on ka erinevad GDPR nõuded, siis on võimalik luua kliendi-spetsiifilisi nõusolekuid (vt allolevalt pildilt). Kui nõusolek on loodud kliendi-spetsiifilisena, siis seda nõusolekut näidatakse ja nõutakse kandidaatidelt ainult sellele konkreetsele kliendile loodud kandideerimisvormidel. 

10. Nõusoleku salvestamiseks, vajuta nupule LOO NÕUSOLEK (kui muudad olemasolevat nõusolekut, vajuta SALVESTA UUS VERSIOON.

Kõik kandidaadi poolt antud nõusolekud on nähtavad kandidaadi profiili vaates, NÕUSOLEKUD lehelt: 

Was this article helpful?

1 out of 2 liked this article